Nurkowanie w Hurghadzie w polskim centrum nurkowym

Nurkowanie  w Hurghadzie, Egipt, Morze Czerwone

Nurkowanie w Hurghadzie to nurkowania na rafie koralowej w Egipcie nad Morzem Czerwonym. Nurkowania zachwycą zarówno doświadczonych jak i początkujących nurków. W Hurghadzie nurkuje się z dużych i komfortowych łodzi nurkowych. Ten sposób organizacji nurkowań należy do najbardziej atrakcyjnych - tylko kilka kroków i już jesteś w wodzie - a pod Tobą rozpościera się rafa koralowa. Nurkowania w Hurghadzie: atrakcyjne i bezpieczne

Nurkując w Hurghadzie każdego dnia odwiedzisz inną rafę. Twoim przewodnikiem będzie polski instruktor świetnie znający zarówno miejsca nurkowe w Hurghadzie jak również florę i faunę Morza Czerwonego. Pokaże Ci zwierzęta pod wodą ale i opowie jak zachowywać się pod wodą żeby nurkowanie było bezpieczne.

Będziesz nurkować w małych grupach. Nurkom zapewniamy: dla osób początkujących (1-3 osób na jednego instruktora), dla doświadczonych nurków (3-4 osób w grupie). Urozmaicamy nurkowania - robimy dryfty i pick up dryfty w miejscach gdzie nie cumują łodzie

Ryby i inne zwierzęta, które nieomal zawsze spotkasz podczas nurkowań w Hurghadzie: mureny, płaszczki, skrzydlice, rozdymki, mieniące się kolorami tęczy papugoryby, ośmiornice, kalmary i różnobarwne ślimaki nagoskrzelne. Jeśli szczęście dopisze to zobaczysz przepływające orlenie, napoleony, żółwie oraz delfiny.


Ceny nurkowań w Hurghadzie

Aktualne ceny nurkowań w Hurghadzie znajdziesz w cenniku. Standardowy dzień nurkowy to dwa nurkowania z łodzi na dwóch różnych miejscach nurkowych. Możesz wykupić pojedynczy dzień nurkowy lub pakiet (kilka dni nurkowych). Nie musisz nurkować dzień po dniu - możesz sam zaplanować kiedy chcesz nurkować i uzgodnić to z nami. 

Cena dnia nurkowego w Hurghadzie w obejmuje: dwa nurkowania z łodzi, butle 12 l (stalowe lub aluminiowe, zawory DIN), pas i balast, opiekę przewodnika (doświadczony polski instruktor), obiad i napoje (ciepłe i zimne przez cały dzień, bez ograniczeń), transfery z i do hotelu w obrębie Hurghady.

Jeśli potrzebujesz sprzęt nurkowy to możesz wypożyczyć go w naszym centrum nurkowym. Zorganizujemy też transfery z El Gouny, Makadi lub Shalh Hasheesh - jednak są one płatne dodatkowo. 


Jak wygląda dzień nurkowy w Hurghadzie

Łódka Scuba Academy 1 wypływa o godzinie 8:15. Po pierwszym nurkowaniu o godzinie 11-11:30 serwowany jest obiad, po nim przynajmniej godzina odpoczynku, zmiana miejsca nurkowego i około godziny 13-13:15 zaczyna się drugie nurkowanie. Łódka wraca na marinę o godzinie 16:00. 

Czasem planujemy trzy nurkowania. Można też umówić się z nami na nurkowanie nocne.


Co zabrać za sobą na nurkowanie

 • zabierz ze sobą licencję, książeczkę nurkową, ubezpieczenie nurkowe (jeśli nie masz wykupionego ubezpieczenia nurkowego całorocznego na przykład w DAN to wykup ubezpieczenie na czas Twoich wakacji) i zaświadczenie od lekarza o zdolności do nurkowania (jeśli na jakiekolwiek pytanie z Oświadczenia medycznego odpowiesz "tak")
 • sprzęt nurkowy - jeśli posiadasz 
 • ręcznik, strój kąpielowy, okulary przeciwsłoneczne, czapkę z daszkiem
 • krem z filtrem przeciwsłonecznym - wybieraj te przyjazne dla środowiska i raf koralowych  
 • od listopada do marca zabierz ze sobą czapkę (chronimy uszy i zatoki) i ciepłą bluzę. Choć świeci słońce i jest znacznie cieplej niż w Europie to jeśli wieje wiatr może być chłodno

Jak umówić się z nami na nurkowanie w Hurghadzie

Napisz do nas mail lub skontaktuj się przez FB. Możesz też zadzwonić lub wysłać SMS. 

Jeśli nie odpiszemy od razu - pamiętaj - na co dzień nurkujemy. Daj nam chwilę - na pewno odpowiemy.

Prosimy o potwierdzenia nurkowań najpóźniej do godziny 16:00 dnia poprzedzającego nurkowanie - do godziny 19:00 ustalimy godzinę transferu i damy Ci znać. Jeżeli wiesz, że przylecisz później a następnego dnia chcesz nurkować - napisz nam o tym.Zalecenia dotyczące nurkowań w Morzu Czerwonym:

Nurkując w Hurghadzie pamiętaj:

 • niczego nie dotykaj
 • niczego nie zbieraj ("zabierz tylko zdjęcia")
 • nie dokarmiaj zwierząt
 • niczego nie wyrzucaj do wody (plastikowe butelki i torebki najlepiej zostaw w hotelu)
 • możesz ubrać rękawiczki, jeśli służą ochronie termicznej
 • możesz zabrać nóż nurkowy
 • zabronione jest zabieranie metalowych "wskaźników", które służą opieraniu się o podłoże


Nurkowanie a lot samolotem

Przypominamy, że minimalna przerwa po nurkowaniach a przed lotem samolotem wynosi:

 • 12 godzin po jednym nurkowaniu w ciągu dnia
 • 18 godzin po dwóch nurkowaniach

Nurkowania prowadzone są przez doświadczonych polskich instruktorów w 5-cio gwiazdkowym centrum PADI w Hurghadzie (Egipt).

Nurkowanie w Hurghadzie w polskim centrum nurkowym
Nurkowanie Hurghada
Nurkowanie Hurghada

  
PADI CDC